top of page

BOULDROVÉ WORKSHOPY ROOKIE a CRUSHER

100€

Workshopy zamerané na bouldering ako samostatnú disciplínu, ale aj ako nástroj všeobecného lezeckého rozvoja.

Tieto workshopy sú novinkou pre rok 2022 a debutová 1. séria, 5 na seba nadväzujúcich workshopov, prebehla v  januári.

Workshopy sú delené podľa výkonnosti do dvoch úrovní - Rookie a Crusher. Rookie je pre začínajúcich bouldristov do úrovne do cca 6A-6C. Crusher je pre tých čo sa už pohybujú v sedmičkovom pásme alebo im tam už chýba iba krôčik.

BOULDER ROOKIE

V tejto úrovni to zoberieme pekne od piky.

Workshop 1.  Prejdeme si základy, nepísané pravidlá a "good practices" indoor aj outdoor boulderingu. Naučím ťa spotovať ale aj bezpečne dopadať. Otestujem si ťa a zvyšok skupiny, čo už vieš a na čom budeme pracovať. Dozvieš sa základy pohybovej teórie.

Workshop 2. Začneme so základnými bouldrovými pohybmi a princípmi. Dozvieš sa ako a kde sa postaviť a ako zaberajú, ktoré chyty. Budeme si to skúšať už aj prakticky, takže budeš mať možnosť zažiť si prvé prelezené bouldre, alebo si preliezť tie, ktoré ti dovtedy nešli.

Workshop 3. Jedna vec je niečo preliezť, iná je preliezť to tak aby ti za to nehrozila basa za znásilnenie :). "Ľahké bouldre" sa treba naučiť liezť s ľahkosťou a na to sa zameriame.  Nasadanie na nohu a odtláčanie sa sú základným nástrojom, ktorý ti v tom pomôže.

Workshop 4. Tento workshop strávime v kolmom a mierne položenom profile a ukážem ti, čo všetko ťa tam môže stretnúť vrámci tvojej lezeckej úrovne a ako sa s tým vysporiadať. Budeš tam mať veľa priestoru na zapracovanie všetkého, čo si sa za predchádzajúce 3 workshopy naučil/a.

Workshop 5. Posledný workshop posunieme úroveň ešte trošku ďalej a pôjdeme zistiť ako sa všetky doterajšie princípy dajú použiť v previsnutých profiloch, tak aby to nebolo iba o čistej sile, ale aby si si vedel/a čo najviac pomôcť technikou.

Termíny:

12.9.2023 - 17.30-19.30 - Vertigo

19.9.2023 - 17.30-19.30 - Vertigo

21.9.2023 - 17.30-19.30 - Vertigo

26.9.2023 - 17.30-19.30 - Vertigo

3.10.2023 - 17.30-19.30 - Vertigo

BOULDER CRUSHER

Základy už vieš, poďme z teba teda spraviť "crushera" aleb "crusherku"

Workshop 1.  Na úvod sa trochu zoznámime medzi sebou a s lezeckou teóriou, keďže už teraz celkom drtíš, ale možno ti chýbajú niektoré spojitosti a princípy, ktoré si v úvode prebehneme. Otestujem si ťa na pár bouldroch a ty mi povieš svoje očakávania. 

Workshop 2. Začneme starým dobrým old school boulderingom a teda trikmi a technikami, ktoré používali ešte Ben Moon a Jerry Moffat. Lock-offy, pretlaky, vytáčačky - skrátka všetko čo určite stretneš v 90% bouldroch na skalách a vo väčšine na umeline.

Workshop 3. Tu už konečne prejdeme k modernému boulderingu aj keď pre bouldrových pamätníkov je to vlastne retro. Rovnovážne bouldre sú každopádne v kurze a keďže si vyžadujú viac zručnosti ako sily, tak sa ich zíde recvičiť každému.

Workshop 4. Pre niekoho etalón moderného boulderingu, pre niekoho nočná mora. Reč je o dynamických a koordinačných bouldroch. Ak ťa bavia, prídeš si na svoje, ak z nich máš obavy, ukážem ti k nim cestu. Zabavíme sa.

Workshop 5. Keď chceš byť "crusher/crusherka" nevyhneš sa 45-ke a vymýšľaniu si vlastných bouldrov. Ako sa efektívne zabaviť v tréningových profiloch a ako si vymyslieť dobré tréningové bouldre bude téma posledného bouldrového workshopu.

Termíny:

NOVEMBER 2023

bottom of page