top of page

BOULDROVÉ WORKSHOPY HOBBY a COMPSTYLE

120€

Úplne nové workshopy zamerané na bouldering ako samostatnú disciplínu, ale aj ako nástroj všeobecného lezeckého rozvoja.

Workshopy sú delené podľa výkonnosti do dvoch úrovní - Hobby a Compstyle. Hobby je pre začínajúcich bouldristov ktorí začínajú s boulderingom alebo si chcú zlepšiť techniku a rýchlejšie napredovať. Compstyle je nadväyný workshop pre tých čo by sa chceli venovať aj modernému dynamickému boulderingu, ktorý často pripomína viac parkour ako lezenie. Prerekvizitou pre workshop Compstyle je absolvovanie workshopu Hobby, keďže väčšina všeobecných princípov z ktorých vychádzajú dynamické prvky sú podrobne vysvetlené na workshopoch Hobby

BOULDER HOBBY

Tu to zoberieme pekne poporiadku.

Workshop 1. Prejdeme si základy, nepísané pravidlá a "good practices" indoor aj outdoor boulderingu. Naučím ťa spotovať ale aj bezpečne dopadať. Dozvieš sa základy pohybovej teórie a efektívnej lezeckej techniky.

Workshop 2. Lezenie a bouldering obzvlášť je o nohách. Pri boulderingu sa potrebuješ pomerne skoro naučiť nohy využívať rôznymi spôsobmi aby nebola sila rúk limitujúcim faktorom. Začneme tým, že ťa naučím nohami nielen sa vytláčať ale aj sa priťahovať a nasadať na ne.

Workshop 3. V technike nôh budeme pokračovať aj vďalšom workshope. Tentokrát ťa naučím ako využívať päty a ako špičkovať a keďže predpoklad pre efektívne pätovanie je mobilita bedier ukážeme si aj cvičenia ktoré ti pomôžu svaly a väzy okolo bedier rozhýbať a posilniť.

Workshop 4. Tento workshop zameriame na dve z troch najťažších vecí pri boulderingu: na "sit starty" a "high stepping", lebo napriek tomu, že sú to dve na prvý pohľad odlišné zručnosti, majú veľa spoločných znakov.

Workshop 5. Treťou najťažšou vecou pri boulderingu sú "mantle". Dostať sa, hlavne na skalách, na vrchol balvanu je často tým najstrašidelnejším zážitkom pre mnohých lezcov. Schopnosť prevaliť sa cez hranu balvanu s gráciou a nie ako uviaznutá veľryba je veľa krát to čo ťa delí od úspešne zdolaného bouldra nie len vonku na skalách.

 

Workshop 6. Dynamiku sme zatiaľ riešili len okrajovo a preto sa do nej poriadne oprieme na poslednom workshope. Do detailov si prejdeme všetko od odrazovej fázy, cez doskok a vysporiadanie sa so "swingom" a to nie len pri vertikálnzch ale aj horizontálnych dynamických krokoch. Tu zároveň zistíš, či sa ti dynamický štýl boulderingu páči a uvidíme sa znovu na workshope Compstyle.

Termíny:

Máj 2024

BOULDER COMPSTYLE

Podľa dopytu...

Termíny:

JANUÁR 2024

bottom of page